KOMPAS | Stretnutie na festivale FestRom
16752
post-template-default,single,single-post,postid-16752,single-format-standard,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-16.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive

Stretnutie na festivale FestRom

Ako by sa dal charakterizovať mentoring? Mentorka Monika hovorí: “Ide to pomaly, ale je to milé. ” Aby sa Monika stretla so svojou chránenkyňou Klaudiou a spoločne sa zúčastnili akcie FestRom, cestovala z Bratislavy až na “ďaleký východ” do Čičavy (okres Vranov nad Topľou). A to sa ešte zastavila v Čirči (okres Stará Ľubovňa) po Klaudiu. Celkovo teda šoférovala 9 hodín. Toto si zaslúži 👍, priatelia!

O ich prvom stretnutí Monika píše: “Milá baba a zdá sa bystrá, dúfam, že ju namotivujem, aby sa viac vzdelávala, čítala, zlepšila gramatiku, pravopis, jazyky a potom mala širší obzor. Premýšľam zobrať ju niekam von, aspoň za Bratislavu do Hainburgu. Aby mohla vidieť, že štúdium cudzieho je naozaj prospešné. ” Za posledné mesiace vidí Monika pokrok: “Viac číta, čo ma teší. Dostala ďalšiu knihu a veľmi sa jej páči. Požičala ju ďalej. Tak jednu cestu už máme. Mojou snahou je, aby sa zdokonaľovala v jazykoch a pridala e-mailovú komunikáciu s mentorom.”