KOMPAS | Jarmila Miková
16430
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-16430,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-16.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive

Informácie

Jarmila Miková

Ivana Németová

Mám 17 rokov, 6 súrodencov, pochádzam z Čirča, rada tancujem aj spievam. Tiež rada hrám futbal. Som na strednej škole, navštevujem odbor krajčírka. Môj obľúbený predmet je matematika.

 


Boh je pre mňa všetko, je náš otec, ktorý nás miluje a ochraňuje, je vždy pri nás.

 

 

Chcela by som byť učiteľkou. Mám sen, aby sa všetci ľudia modlili a verili Bohu.

 

 

Pán mi dal dar byť mostom medzi rómskym a nerómskym svetom. Som hrdá Slovenka a hrdá Rómka. No srdce je celé rómske. 🙂

Milujem prírodu, hudbu, poéziu, dobrodružstvá a výzvy. No najmä ľudí (a osobitne Rómov!). Zaujímam sa o vnútorný život, permakultúru, meniacu sa kultúru spoločnosti na „organickú“ a priekopnícky hľadám jej súvislosti s pôvodnou rómskou kultúrou, ktorej túžim pomôcť rozkvitnúť a obnoviť sa v kresťanstve. Verím Božiemu veľkolepému snu o Rómoch.

Túžim slúžiť Rómom, no občas mám pocit, že ja ich potrebujem viac ako oni mňa. A odvážim sa tento tušák prepojiť aj s kultúrou dnešnej spoločnosti: verím, že Rómovia nám prinesú spásu=záchranu (teda Pán v nich) – a to v oveľa väčších rozmeroch, ako by sa nám mohlo snívať!

Kategória
Chránenci, ktorí mentora majú, Čirč (okr. Stará Ľubovňa)