KOMPAS | Nikola Bilá
16442
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-16442,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-16.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive

Informácie

Nikola Bilá

Judita Malíšková

Mám 19 rokov, pochádzam zo Snakova a mám jednu sestru. Hrám na gitare, rada sa učím nové veci a spievam. Práve sa chystám na vysokú školu pedagogickú, na strednej škole som študovala odbor sociálno-výchovný pracovník. Mojím obľúbeným predmetom bola psychológia.

 

 

Boh je pre mňa otec, ktorý sa o mňa stará a na mňa nezabúda. Mám veľa svedectiev a skúseností s ním. Raz sa mi stalo, že ma učiteľka v škole nútila hrať čardáše a rómske piesne, ktorých som sa pre Boha vzdala, pretože som sa rozhodla, že už budem spievať iba kresťanské piesne. Dokonca sa mi vyhrážala, že mi zhorší známku. Ja som nechcela, snažila som sa ju presvedčiť, no nepodarilo sa mi to. Musela som ísť na vystúpenie. No keď sme pred vystúpením skúšali nástroje, iba som brnkla a struna mi praskla. Bola som rada, že nemusím hrať. No učiteľka ma aj tak donútila spievať. Potom večer v ten deň som sa za ňu veľmi modlila. A na večernej omši sa jej dotkol Duch Svätý. Ráno prišla za mnou a ospravedlnila sa mi, že ma nútila spievať to, čo som nechcela. Odvtedy sa na hodinách modlíme, pretože v ten večer uverila v Boha.

 


Chcela by som byť učiteľkou v materskej škole alebo pracovať v komunitnom centre. Popritom hrať na gitaru a klavír, a tak slúžiť Bohu. Túžim byť služobníčkou Pána. Mojím snom je, aby sme sa naša kapela viac spojili a aby sme zjednocovali ostatných – aby videli, že Boh medzi ľuďmi nerobí rozdiely.

Mám 36 rokov, žijem v Ružomberku, mám štyri deti a psíka. 😉

 

 

Vyštudovala som za učiteľku náboženstva a biológie na KU v Ružomberku, pracovala som rok a pol v komunitnom centre a tejto práci by som sa chcela naďalej venovať, preto momentálne študujem sociálnu prácu.

 

 

Keď som bola asi v siedmom ročníku na ZŠ, na náboženstve sme preberali, že každý môže byť svätý, pretože svätý znamená čistý od hriechu, čiže Bohu milý. A dostala som takú veľkú túžbu byť svätou, ktorá ma drží dodnes. Som Bohu vďačná, že sa o mňa a moju rodinu stará a sprevádza nás životom v každom čase.

Kategória
Chránenci, ktorí mentora majú, Snakov (okr. Bardejov)